تهیه گز تخت جمشید قم با استفاده از گیاهان کوهی

گز از انواع نوقای ایرانی است. امروزه گز تخت جمشید قم بیشتر با مخلوط سفیده تخم مرغ، شکر و آجیل تهیه می شود، اما گز اصلی از مواد کمی متفاوت تشکیل شده است. گز خام تراوش یک حشره است که از درختان گز وحشی یافت و جمع آوری می شود.

پس از جمع آوری، آن را آب کرده، الک کرده، با مغزها مخلوط می کنند، سپس با عطرهای معمولی مانند گلاب و زعفران طعم می دهند.

در نهایت، گز به شکل کنده یا مستطیل در می آید و به قطعات کوچکتر بریده می شود. گز که به‌طور سنتی تولید می‌شود، یک ماده فصلی بومی شهر اصفهان است که درختان گز به وفور یافت می‌شود.

از آنجایی که گز خام یک ماده نادر است، اغلب با سفیده تخم مرغ مخلوط می شود یا به طور کامل با مخلوطی از سفیده تخم مرغ و شربت شکر جایگزین می شود.

گز

گز یک شیرینی محبوب در سراسر ایران است و به طور سنتی با مناسبت های خاص و جشن همراه است. از آنجایی که به راحتی حمل می شود، یکی از سوغاتی های مورد علاقه ایرانیان است.

ایرانی ها ترجیح می دهند آن را به عنوان میان وعده در کنار چای گرم یا شربت میل کنند.

در اصفهان طبق سنت قدیم، شیره شیرین شیری را از ساقه‌ های گیاهی که از کوه‌ ها جمع‌آوری می‌شود، استخراج می‌کنند و آن را به سمت پایین شهرها آورده و در ظروف مسی نگهداری می‌کنند.

مخلوطی خام با مواد دیگر مانند گلاب، مغز بادام یا پسته، سفیده تخم مرغ و این شیر درست می شود که روی حرارت به غلظت دلخواه می زند و در نهایت با دست به شکل آب نبات در می آید.

گز نوقاهای دست ساز و قدیمی ایرانی به صورت تکی به شکل گرد هستند که معمولاً قطری بین 2 تا 3 اینچ با ضخامت نیم اینچ دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.