سنگ مرمریت آباده ای که از خودش گاز های سمی ساطع می کرد

درواقع سنگ مرمریت آباده به دلیل ساییدگی زیاد برای کفپوش در مناطقی که تردد مسافر زیاد است مناسب نیست، گرد و غبار و خاک به سرعت سنگ را ناخوشایند می کند.

این ماده در برابر محیط های اسیدی آسیب پذیر است، در تماس با اسید کلریدریک، سنگ به طور کامل با آزاد شدن دی اکسید کربن حل می شود.

برای مراقبت از سطوح مرمر استفاده از شوینده های قلیایی توصیه می شود، ناهمگونی ساختار و سایه ها انتخاب همان رنگ را برای دکوراسیون مناطق بزرگ پیچیده می کند.

به عنوان یک قاعده، سنگ مرمر با روش چاله باز، مشابه سنگ آهک استخراج می شود.

در طول فرآیند استخراج، جلوگیری از ایجاد ترک در توده سنگ و حفظ یکپارچگی آن مهم است، بنابراین روش های انفجاری استخراج سنگ (مثلاً بر خلاف سنگ آهک) انجام نمی شود.

ماشین آلات برش سنگ طناب. تکه های سنگ مرمر با استفاده از یک کابل مخصوص با روکش الماس که رفت و برگشتی دارد جدا می شود.

بلوک های عظیم توسط جرثقیل های سنگین برداشته می شوند، اره های مدور. برای استخراج بلوک های کوچک و متوسط ​​استفاده می شود. هرچه قطر دیسک کوچکتر باشد، بلوک ها کوچکتر می شوند.

در حین کار، تیغه اره با مخلوطی از آب و ماسه ریخته می شود به این ترتیب سطح اصطکاک لازم به دست می آید.
روش Buroklinovy.

چاه ها در مجموعه ای از سنگ با سوراخ های صنعتی حفر می شوند، سپس هوا یا مایع تحت فشار به داخل آنها پمپ می شود که سنگ را در امتداد خطوط برنامه ریزی شده شکافته می کند.

کیفیت بلوک های به دست آمده از این طریق در مقایسه با برش به میزان قابل توجهی پایین تر است.

سنگ مرمر به دلیل استحکام مکانیکی بالا معروف است. با توجه به این شاخص، 2-2.5 برابر از بتن فراتر می رود. این سنگ به دلیل ساختار نخ مانند، قادر به تحمل بارهای استاتیکی و دینامیکی بالایی است.

و حتی اگر کاشی مرمری را بشکنید، خط گسل لبه‌های تیز نخواهد داشت و به راحتی می‌توان آن را جلا داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.