لوله پلی اتیلن 2.5 اینچ که مصالح ساختمانی اصلی ساختمانی در برزیل است

مواد پلاستیکی لوله پلی اتیلن 2.5 اینچ بسیار انعطاف پذیر است. این مواد را می‌توان قالب‌گیری، پرس یا به اشکال مختلف درآورد. به طور کلی از نفت و گاز طبیعی ساخته شده است. دو نوع پلاستیک وجود دارد. ترموپلاستیک ها و پلیمرهای ترموپلاستیک.

در حالی که پلیمرهای ترموست را می توان تنها یک بار ذوب و تشکیل داد، پس از سرد شدن سفتی خود را حفظ می کنند، ترموپلاستیک ها را می توان مکرراً ذوب و تشکیل داد و بنابراین قابل بازیافت هستند.

ترموپلاستیک ها در ساخت ظروف، بطری ها، مخازن سوخت، میز و صندلی های تاشو، سایه بان ها، کیسه های پلاستیکی، عایق کابل، پانل های بالستیک، اسباب بازی های صحنه، مبلمان داخلی، لباس و سیستم های لوله کشی استفاده می شوند.

انواع مختلفی از ترموپلاستیک ها وجود دارد و به دو دسته آمورف یا نیمه کریستالی تقسیم بندی می شوند. دو مورد از اینها عبارتند از PVC (پلی وینیل کلراید) که آمورف است و HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) که نیمه کریستالی است. هر دو پلیمرهای پرکاربرد هستند.

پلی وینیل کلراید (PVC) یک پلیمر وینیل ارزان و بادوام است که در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این پلاستیک پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن سومین پلاستیک پرمصرف است و به طور گسترده در تولید لوله استفاده می شود.

وزن سبک و استحکام بالایی دارد و در کاربردهای لوله کشی روی زمین و زیرزمین بسیار محبوب است. برای استفاده در تجهیزات مستقیم و دفن نشده مناسب است زیرا بسیار مستحکم است.

از سوی دیگر، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یک ترموپلاستیک پلی اتیلن است که از نفت ساخته شده است. استحکام بالاتری دارد، سخت‌تر است و می‌تواند دماهای بالا را تحمل کند.

لوله HDPE برای استفاده در لوله‌کشی زیرزمینی مناسب است زیرا امواج ضربه‌ای را برای کاهش موج‌های طوفانی که می‌تواند سیستم را تحت تأثیر قرار دهد، مرطوب و جذب می‌کند. همچنین مقاومت مفصلی بهتری دارند و در برابر سایش و حرارت مقاومت بیشتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.