مادری به دخترش عسل با موم هدیه داد

موم زنبور عسل و عسل با موم دارای ترکیب شیمیایی منحصر به فرد و پیچیده ای است که شامل بیش از 250 ترکیب است. اینها عبارتند از سترها، اسیدها، پلی استرها، آلکانهای با زنجیره بلند.

نفوذناپذیری موم زنبور عسل در برابر آب و پایداری آن به لطف آنتریاکونتان است. این ترکیب تقریباً 9 درصد از موم زنبور عسل را تشکیل می دهد.

موم تمیز و بدون دود می سوزد و این همان چیزی است که آن را برای شمع سازی ایده آل می کند.

موم زنبور عسل نامحلول در آب است و برای آب بندی مایع مفید است.

نقطه ذوب موم زنبور عسل پایین است، به این معنی که بدون نیاز به حرارت زیاد از حالت جامد به مایع تبدیل می شود.

یک روش محبوب برای جداسازی موم زنبور عسل روش ذوب و کرنش است. برای استخراج مقادیر کمی موم در یک عملیات غیرتجاری، این مراحل را دنبال کنید تا موم خالص را به آسانی بدست آورید.

با جمع آوری تمام سرپوش هایی که هنگام برداشت عسل جمع آوری کرده اید، شروع کنید. اینها برای موم زنبور عسل عالی هستند.

عسل

بنابراین آنها را به همراه هر شانه ای که از کندوهای بدون پایه استخراج می کنید، تهیه کنید. شانه را می توان تکه تکه کرد و روی پارچه پنیر با سرپوش ها قرار داد.

کلاه ها را داخل یک الک فلزی ریز قرار دهید و با آب گرم بشویید. تا جایی که می توانید آب را تکان دهید سپس اجازه دهید کلاهک ها در هوا خشک شوند.

پس از خشک شدن کامل کلاهک‌ها، آن‌ها را کیسه کنید و هوا را قبل از انتقال به فریزر خارج کنید.

پس از یخ زدن، یک قابلمه آب را حرارت دهید تا دم بکشد، سپس پارچه پنیر حاوی موم را اضافه کنید. برای کمک به شکستن موم آن را به آرامی به سمت پایین فشار دهید.

اجازه دهید آب به جوش بیاید و پس از ذوب شدن کامل موم قابلمه را از روی حرارت بردارید. پارچه پنیر را از ماهی خارج کنید و آب باقیمانده را در قابلمه فشار دهید، سپس کنار بگذارید.

آب باقی مانده در گلدان، آب موم شماست. آن را در ظرف مناسبی بریزید و بگذارید خنک شود. متوجه خواهید شد که موم به سمت بالا بالا می رود و جامد می شود و آب کثیف زیر آن باقی می ماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.