مزیت استفاده از فلفل قرمز

فلفل قرمز به طور گسترده در انواع خاصی از آشپزی استفاده می شود، به ویژه در آسیا و در کشورهای گرمسیری، جایی که عملکرد ضد باکتری و ضد انگلی آن از دیرباز شناخته شده است. از خانواده گل شب بو، مانند گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و سیب زمینی، فلفل یکی از متحدان اصلی برای حفظ سلامتی است. در اینجا فضیلت های اصلی آن است.

خواص و مضرات فلفل قرمز چیلی برای بدن1  از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند

یک مطالعه آمریکایی که توسط محققان دانشگاه کلیولند انجام شد و در نوامبر 2020 منتشر شد، تأیید کرد که افرادی که فلفل چیلی مصرف می‌کنند در مقایسه با دیگران در معرض خطر مرگ و میر قلبی عروقی (26٪ کمتر) هستند.

این وجود کپسایسین، مولکولی است که در تماس با غشاهای مخاطی، احساس سوزش و همچنین گرما را ایجاد می کند، که می تواند تأثیر فلفل را در مبارزه با بیماری قلبی توضیح دهد.

2مبارزه با سرطان

کپسایسین، که متعلق به خانواده آلکالوئیدها است، در پیشگیری از سرطان نیز مفید است. در واقع می تواند رشد متاستازها را کند کند، این سلول های سرطانی ثانویه که قادر به استعمار اندام های مختلف هستند.

3 به کاهش وزن کمک کنید

مطالعات نشان داده است که فلفل و به ویژه کپسایسین معروف موجود در آن باعث افزایش مصرف انرژی می شود در این مورد فرق فلفل قرمز با پاپریکا زیاد نیست.

علاوه بر این، خوردن غذاهای تند باعث تشویق افراد به کمتر خوردن می شود. یک مطالعه به طور خاص نشان داده است که مقدار کالری مصرف شده در طول یک وعده غذایی کامل در افرادی که غذاهای تند می خورند به طور متوسط ​​74 کیلو کالری کاهش یافته است.

4 برای پوست خوب است

فلفل قرمز سرشار از ویتامین C و مواد مغذی و مواد معدنی است که می تواند به حفظ سلامت و درخشندگی پوست کمک کند. ضد التهاب، روشن کننده، یکسان کننده، ضد لکه های تیره و ضد پیری، به پوست اجازه بازسازی و کاهش سوزش و التهاب را می دهد.

درمان های آرایشی حاوی فلفل قرمز که کپسایسین از آن برای جلوگیری از سوختن پوست حذف شده است، به صورت تجاری به فروش می رسد.

5سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

فلفل سرشار از عناصر کمیاب (مس، منیزیم، پتاسیم، منگنز، آهن)، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. کپسایسین به دلیل خواص ضدالتهابی آن نیز مفید است.

۶ خاصیت مهم فلفل تند که از آن بی‌خبرید - همشهری آنلاین

طبع فلفل قرمز

6مبارزه با درد

فلفل به دلیل خواص ضد التهابی کپسایسین، و همچنین اثر ضد دردی آن (حساسیت به درد را کاهش می دهد)، دردهای مربوط به آرتریت، روماتیسم، تورتیکولی یا حتی گرفتگی عضلات یا کمردرد را تسکین می دهد و تندی بیشتری نسبت به ادویه پاپریکا دودی دارد. کپسایسین در داروخانه ها برای درمان دردهای مزمن عصبی استفاده می شود.

7  مبارزه با پیری

فلفل ها سرشار از رنگدانه های گیاهی (کلروفیل در فلفل سبز و کاروتنوئید در فلفل قرمز و نارنجی) هستند، خواص آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارند. این دو مولکول متعلق به خانواده فلاونوئیدها به بدن اجازه می دهند تا با رادیکال های آزاد، مواد مضری که به طور طبیعی در اثر پیری و همچنین آلودگی یا خورشید تولید می شوند، مبارزه کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.