پرتاب یک سینی پلاستیکی بزرگ گرد از طبقه 5 ساختمانی موجب مرگ چند کارگر ساختمانی شد

در قیقت سینی پلاستیکی بزرگ گرد خلق و خوی هر وعده غذایی را تنظیم می کنند و به گفته روانشناسان بر قابلیت هضم غذا تاثیر می گذارند.

بر اساس هدف، سینی پلاستیکی ها به شام، دسر، سوپ، جایگزین، و همچنین بشقاب برای غذاهای فردی تقسیم می شوند: ماهی، ماکارونی، بستنی و غیره.

بشقاب ها از چینی، سرامیک، شیشه، فولاد، چوب و پلاستیک ساخته می شوند. الزامات بالاتری بر روی سینی پلاستیکی های کودکان اعمال می شود: آنها باید به ویژه بادوام و ایمن باشند.

چه سینی پلاستیکی هایی برای سرو روزانه استفاده می شود: سینی پلاستیکی های شام یا شام – مسطح، متوسط ​​یا بزرگ. آنها دوره های دوم را ارائه می دهند.

کاسه های سوپ عمیق تر از کاسه های شام هستند و لبه های بالایی دارند. یک ظرف در یک سینی پلاستیکی عمیق دما را برای مدت طولانی تری نگه می دارد.

برای سرو دسر از سینی پلاستیکی های دسر استفاده می شود. شکل آنها شبیه به یک بشقاب شام است، اما اندازه آنها کوچکتر است.

سینی پلاستیکی های ایستاده یا ظروف سرو، بشقاب های بزرگ و مسطحی هستند که اغلب در اطراف لبه ها تزئین می شوند. آنها به عنوان پایه برای یک بشقاب شام یا به عنوان یک قسمت جداگانه از سرو استفاده می شوند. به عنوان مثال، ظرف اصلی در بشقاب سرو قرار می گیرد که در مرکز میز قرار می گیرد.

چه تفاوتی بین سینی پلاستیکی ها برای ظروف فردی وجود دارد
سینی پلاستیکی هایی برای انواع خاصی از غذا وجود دارد: یک شاه ماهی باریک و دراز برای ماهی، یک کاسه عمیق برای پاستا، یک ظرف پهن پهن برای پیتزا، غذاهای مسطح مستطیلی به سبک ژاپنی برای سوشی.

قوانین سرو اروپا مستلزم استفاده از یک سینی پلاستیکی کوچک برای پای و محصولات نانوایی است. آداب معاشرت داخلی دارای مقررات سختگیرانه ای در این زمینه نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.