پودر پیاز قرمز که روی میز دفتر رییس جمهور فرانسه دیده شد

در واقع پودر پیاز قرمز برای زمانی که نمی خواهید وقت خود را برای خرد کردن پیاز تلف کنید یا برای کسانی که دوست ندارند پیاز بخورند بسیار مفید است.

در تمام غذاهایی که می توانید با اضافه کردن پیاز درست کنید می توانید از پودر پیاز استفاده کنید. پودر پیاز آماده حاوی مواد افزودنی است.

در عوض، می توانید پودر پیاز طبیعی خود را در خانه درست کنید و همیشه آن را در دست داشته باشید.

می توانید از پیازهای قرمز، سفید یا زرد مطابق با ذائقه خود استفاده کنید و یا می توانید انواع پیاز را با هم مخلوط کنید و جور کنید!

چگونه انجام خواهید داد؟ اولین مرحله در تهیه پودر پیاز و مهمترین آن فرآیند خشک کردن است. یک فر کافی است. یا در اینجا روزهای گرم تابستان و فرصت عالی است! خشک کردن آفتاب بهترین است.

با فرآیند خشک شدن، تمام آب پیاز باید از بین برود. پیازها را پوست بگیرید.

حلقه های پیاز زیادی درست کنید، فر را با دمای 65 درجه سانتی گراد گرم کنید. وقتی فر داغ شد، ابتدا کاغذ نسوز را روی سینی فر قرار دهید، سپس برش های پیاز را روی آن قرار دهید. خلال های پیاز را حدود 3 تا 4 ساعت روی حرارت ملایم بپزید.

سپس می توانید از غذاساز یا آسیاب قهوه برای آسیاب کردن آنها به صورت پودر استفاده کنید یا می توانید آنها را در هاون خرد کنید.

پودر پیاز آماده شده را در یک ظرف دربسته بریزید و در جای خشک و خنک در آشپزخانه خود نگهداری کنید.

فواید

مصرف منظم پیاز التهاب را در بدن کاهش می دهد، با عفونت ها مبارزه می کند و وسیله ای برای شفای بیماری ها است. اما مصرف پیاز به صورت خام از طرق مختلف دردسرساز است.

بوی آن باعث ناراحتی افراد می شود، کسانی را که مشکلات معده دارند لمس می کند. به عنوان جایگزینی برای این خواص منفی پیاز، نمک پیاز را می توان مصرف کرد.

پودر پیاز حاوی مقدار زیادی فیبر است، فیبر یک عنصر بسیار مهم برای سلامتی ما است.

خوردن غذاهای فیبردار باعث کار روده ها می شود، احساس گرسنگی را برطرف می کند، شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد و از یبوست جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.