کاربرد سیم کابل چهار رشته در تزیینات سالن عقد و عروسی

انواع مختلفی از کابل ها و سیم ها بسته به کاربرد و کاربرد آنها وجود دارد. به انواع سیم کابل چهار رشته که برای اهداف ارتباطی یا انتقال سیگنال استفاده می شود، کابل ارتباطی می گویند. تنها هدف انتقال اطلاعات است. در اینجا 3 نوع کابل ارتباطی وجود دارد:

کابل کواکسیال یا کواکسیال نوعی کابل الکتریکی است که از چهار لایه تشکیل شده و شکل کواکسیال (دارای محور یا مرکز مشترک) ایجاد می‌شود.

بخش مرکزی کابل کواکسیال یک هادی است که توسط یک لایه پلاستیکی عایق پوشانده شده است که توسط یک محافظ فلزی احاطه شده است. در بالای آن لایه چهارم عایق پلاستیکی قرار دارد.

کابل کواکسیال برای انتقال سیگنال فرکانس بالا استفاده می شود. به همین دلیل است که از محافظ فلزی برای جلوگیری از تداخل نویز استفاده می شود.

معمولاً برای توزیع سیگنال تلویزیون کابلی، انتقال سیگنال بین آنتن ها، فرستنده و گیرنده استفاده می شود.

کابل کواکسیال به انواع مختلفی تقسیم می شود و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

سیم

کواکسیال هاردلاین یا بیشتر با نام تجاری آن کابل هلیاکس شناخته می شود، یک کابل کواکسیال ضخیم با هادی جامد مرکزی آن از مس و محافظ ساخته شده از لوله های مسی یا نقره ای است.

این به طور خاص برای انتقال پخش فرکانس بالا استفاده می شود. این می تواند صدها کانال را حمل کند و معمولاً بین فرستنده روی زمین و آنتن هوایی نصب می شود.

کابل کواکسیال تابشی یا نشتی نوع دیگری از کابل کواکسیال است که در آن محافظ عمدا به گونه ای طراحی شده است که امواج RF را تابش کند.

سپر با شکاف هایی ساخته شده است که برای طول موج RF خاص تنظیم شده اند که اثر نشتی دو جهته را بین فرستنده و گیرنده ایجاد می کند.

این نوع کابل کواکسیال در مکان هایی که امکان آنتن دهی وجود ندارد مانند تونل های زیرزمینی، چاه آسانسور و غیره استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.