گردو خشک و داستان هایی از آن که تا به حال منتشر نشده

بدتر شدن عملکرد رگ های خونی و سطح بالای کلسترول کم چگالی از عوامل خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است که با چاقی و بالا رفتن سن همراه است و زمانی به وجود می آید که بدن قادر به سنتز یا ترشح هورمون انسولین به مقدار کافی نباشد.

کاتز و تیم تحقیقاتی اش گفتند که گردو خشک به نظر نمی رسد فشار خون و قند خون بالا را که از عوامل خطر دیابت هستند، درمان کند.

و گردو سرشار از اسیدهای چرب و مواد دیگری مانند ترکیبات اسید فولیک و ویتامین E است و در مطالعه با افزایش وزن ارتباطی نداشت، اگرچه این ماده غذایی پرکالری است.

دیوید کاتز، سرپرست مطالعه از مرکز تحقیقات پیشگیری در دانشگاه ییل در دربی، کانکتیکات، گفت که افزودن گردو به رژیم غذایی شما کیفیت غذا و سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد و می توانید بدون ترس از افزایش وزن آن را اضافه کنید .

این مطالعه شامل 31 مرد و 81 زن بود که احتمال بیشتری برای ابتلا به دیابت داشتند و به آنها تعیین شد که کالری غذای خود را کاهش دهند. یک گروه به طور تصادفی به مدت شش ماه گردو مصرف کردند و این کار به طور متناوب با سایر گروه ها تکرار شد.

شرکت کنندگان در محدوده سنی 25 تا 75 سال و عوامل خطر ابتلا به دیابت مانند اضافه وزن، داشتن سطح قند خون بالا، فشار خون یا سطح کلسترول بالا، یا تجمع چربی در مناطقی از بدن را داشتند.

این مطالعه عوامل دیگری از جمله سن، عادات ورزشی، مصرف کالری و اسیدهای چرب را در نظر گرفت و مشخص شد که گردو در بهبود کیفیت غذا مفید است.

این مطالعه توسط کمیته مربوط به این نوع محصول در کالیفرنیا تامین مالی شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.